دسته ایندیزاین

آموزش ایندیزاین

آموزش تئوری رنگ ها در طراحی رابط کاربری و گرافیک – صفر تا صد – قسمت اول

آموزش تئوری رنگ ها در طراحی رابط کاربری و گرافیک - صفر تا صد - قسمت اول
در یک سری ویدیو دنباله دار من به همه قوانین و اصطلاحات مربوط به رنگ ها در دیزاین می پردازم ( طراحی رابط کاربری UI – طراحی گرافیک و صفحه آرایی ) و با همدیگر نمونه های کاربردی از هر حوزه را بررسی و نکاتی در مورد آن ها به شما آموزش می دهم.

چطور در 2021 از صفر طراحی گرافیک را یاد بگیریم؟

چطور از صفر طراح گرافیک بشویم؟
در آموزش چطور از صفر طراح گرافیک بشویم به این می پردازیم که چطور از صفر بتوانید طراحی گرافیک را یاد بگیرید، چه رشته های تخصصی در این فیلد طراحی گرافیک وجود دارد، از چه نرم افزارهایی برای طراحی در هر کدام از فیلد های تخصصی استفاده کنیم، چطور نمونه کارهایمان را به نمایش بگذاریم تا بتوانیم شغلی مناسب پیدا کنیم و معرفی کتاب هایی برای کسانی که می خواهند از صفر وارد حوزه طراحی گرافیک بشوند.

آموزش دانلود و نصب Adobe Xd با Creative Cloud

آموزش دانلود و نصب Adobe Xd با Creative Cloud
برای نصب Adobe Xd و یا اضافه کردن پشتیبانی از زبان فارسی شما نیاز دارید که ادوبی کریتیو کلود را نصب کنید. برای نصب کریتیو کلود من دو راه برای دانلود آن به شما آموزش می دهم که براحتی بتوانید آن را نصب کنید.

Hierarchy یا هایراکی چیست و کاربرد آن در طراحی UI/UX و صفحه آرایی

Hierarchy یا هایراکی چیست و کاربرد آن در طراحی UI/UX و صفحه آرایی
در این قسمت به سراغ اصل Hierarchy یا سلسله مراتب در دیزاین رفتم به شما نشان می دهم که چطور از آن برای اولویت دادن به عناصر داخل صفحه استفاده کنید. از Hierarchy در همه‌ی حیطه های طراحی از قبیل طراحی رابط کاربری UI/UX ، صفحه آرایی ، طراحی گرافیک مثل طراحی پوستر و... بسیار استفاده می شود.

آموزش جامع ایندیزاین – صفحه آرایی از صفر و قدم به قدم – قسمت اول

آموزش جامع ایندیزاین - صفحه آرایی از صفر و قدم به قدم - قسمت اول
در قسمت اول آموزش جامع ایندیزاین قصد دارم از صفر و بصورت قدم به قدم و با توضیحات کامل صفحه آرایی را به شما آموزش دهم تا بتوانید با این نرم افزار قدرتمند کتاب، مجله، روزنامه خلاقانه و مخصوص بازار کار طراحی کنید.

آموزش InDesign – صفحه آرایی با ایندیزاین از صفر در 20 دقیقه

یادگیری صفحه آرایی با ایندیزاین از صفر در 20 دقیقه
اگر شما تا به حال از ایندیزاین برای صفحه آرایی استفاده نکرده اید در این آموزش قصد دارم تا از صفر نکات و تکنیک هایی را که برای شروع صفحه آرایی نیاز دارید را در 20 دقیقه به شما آموزش دهم.

آموزش ایندیزاین – چطور خوانایی سلول های جدول را افزایش دهیم؟

آموزش InDesign - چطور خوانایی سلول‌های جدول را افزایش دهیم؟
در آخرین قسمت از آموزش جدول ها در ایندیزاین من به سراغ استایل دادن و مرتب کردن سلول های جدول می روم و به شما آموزش می دهم که چطور با تغییر اندازه سطر و ستون و تغییر فونت و سایز آن خوانایی محتوای جدول را افزایش و آن را زیباتر کنید.

آموزش InDesign – چطور جدول را در ایندیزاین زیباتر طراحی کنیم؟

آموزش InDesign - چطور جدول را در ایندیزاین زیباتر طراحی کنیم؟
در این قسمت من به شما نحوه اینکه چطور جدول را زیباتر کنیم را آموزش می دهم و به عنوان مثال به شما یاد خواهم داد که چطور ردیف های جدول را بصورت یکی در میان تغییر رنگ دهید تا زیبایی خاصی به جدول شما بدهد و خوانایی آن افزایش یابد.

چطور سطر ها و ستون های جدول را در ایندیزاین تنظیم کنیم؟

آموزش InDesign - چطور سطرها و ستون‌های جدول را تنظیم کنیم؟
در قسمت قبل آموزش طراحی جدول در ایندیزاین، من راه های ساخت جدول در ایندیزاین رو به شما آموزش و نشان دادم که چطور میتونید یک سری تنظیمات اولیه جدول ها رو انجام بدید. اگر این فیلم رو ندیدید می توانید در لیست پخش اندیزاین کانال آن را مشاهده کنید. در این قسمت من میرم سراغ تنظیمات بیشتر جدول و در واقع به شما نشان می دهم که چطور بصورت تکی و یا گروهی سطرها و یا ستون های یک جدول را جا به جا و یا تنظیم کنید. در ابتدای این فیلم هم به این می پردازم که چطور بتوانید سطر و یا ستون جدیدی را به هر قسمت از جدول اضافه و یا حذف کنید.

آموزش InDesign – چطور در ایندیزاین جدول بسازیم؟

آموزش InDesign - چطور در ایندیزاین جدول بسازیم؟
در یک سری 4 قسمتی من به نحوه ایجاد و تنظیم جدول ها در ایندیزاین می پردازم. در اولین قسمت این سری من به شما نشان می دهم که چطور یک جدول را ایجاد کنید و یا چطور آن را از فایل های دیگر مثل ورد و یا اکسل به داخل ایندیزاین بیاورید و آن را بدرستی به نمایش بگذارید. در مراحل و قسمت های بعد به تنظیم و استایل دادن سطر و ستون های جدول می پردازم تا در نهایت شما یک جدول اطلاعات با خوانایی بالا را در صفحه آرایی با ایندیزاین بوجود آورید.

آموزش InDesign – چطور در ایندیزاین نمودار و چارت طراحی کنیم؟

آموزش InDesign - چطور در ایندیزاین نمودار و چارت طراحی کنیم؟
یکی دیگر از مشکلات بزرگ کاربران در صفحه آرایی به خصوص در صفحه آرایی مطالب علمی طراحی چارت و نمودار در ایندیزاین است، زیرا ایندیزاین بصورت داخلی از طراحی چارت بهره نمی برد. در این قسمت از فیلم های آموزشی ایندیزاین اَستریکس آرتس من میخواهم 3 روش مختلف را به شما نشان دهم که چطور بتوانید براحتی انواع چارت و نمودار های پیچیده از قبیل نمودار میله ای، دایره ای و... را  در ایندیزاین طراحی و استفاده کنید. دو روش آن بوسیله نرم افزار های دیگر انجام می گیرد و نتیجه آن که نمودار است به داخل ایندیزاین وارد می شود و روش آخر در داخل خود ایندیزاین و بوسیله فونتی خاص صورت می گیرد.

آموزش InDesign – چطور در ایندیزاین فرمول های پیچیده بنویسیم؟

آموزش InDesign - چطور در ایندیزاین فرمول های پیچیده بنویسیم؟
یکی از مشکلات بزرگ کاربران در صفحه آرایی به خصوص در صفحه آرایی مطالب علمی نوشتن و یا وارد کردن فرمول ها است. در این قسمت ازفیلم های آموزشی ایندیزاین اَستریکس آرتس من میخوام به شما نشان دهم که چطور براحتی می توانید فرمول های پیچیده (ریاضی و ...) را براحتی در ایندیزاین وارد و ویرایش کنید.

آموزش ایندیزاین – نکات و کاربردهای چیدمان راستچین

آموزش ایندیزاین - نکات و کاربردهای چیدمان راستچین

در قسمتهای قبل به چیدمان های چپ‌چین، وسط‌چین و جاستیفای پرداختم و نکات مختلفی رو در رابطه با اونا توضیح دادم که میتونید از لینک های آخر صفحه و یا از طریق فهرست آموزش ایندیزاین در وبلاگ یا کانال یوتیوب…

آموزش ایندیزاین – کاربرد چیدمان وسط‌چین در صفحه آرایی

آموزش ایندیزاین - کاربرد چیدمان وسط‌چین در صفحه آرایی

چیدمان وسط‌چین در کجا کاربرد دارد؟ چیدمان وسط‌چین یک چیدمان با کاربرد های خاص هست که صفحه آرایی نیز به کار می رود. به عنوان مثال در جاهایی که تعداد سطرها کم باشد و یا اینکه یک پاراگراف کوتاه باشد…

آموزش ایندیزاین – تنظیم درست فاصله بین کلمات در چیدمان Justify

آموزش ایندیزاین - تنظیم درست فاصله بین کلمات در چیدمان Justify

چطور فاصله بین کلمات در چیدمان های جاستیفای تنظیم کنیم؟ چیدمان جاستیفای یک چیدمان پرطرفدار در بین همه ی زبان ها و به خصوص زبان فارسی است بطوری که که اگر شما یک مجله یا روزنامه را ببینید احتمال 99…

آموزش InDesign – جلوگیری از شکست خطوط و کلمات در ایندیزاین

آموزش ایندیزاین - چیدمان چپ‌چین متن و شکست کلمات

چند نوع چیدمان یا Alignment در ایندیزاین داریم؟ همانطور که میدونید بطور کلی ما 4 نوع چیدمان داریم که هر کدام از این چیدمان ها خودشان زیر مجموعه های دیگری نیز دارند. چیدمان ها عبارت اند از: 1- چپ‌چین 2-…

آموزش ایندیزاین – تصحیح سریع علائم و مشکلات نگارشی

آموزش ایندیزاین - تصحیح سریع علائم و مشکلات نگارشی

چطور سریع مشکلات متن و نگارشی را در ایندیزاین پیدا و تصحیح کنیم؟ در این آموزش ایندیزاین من قصد دارم به شما یاد بدهم که چطور خیلی سریع و با چند کلیک مشکلات و علائم نگارشی را رفع کنید. زمانی…

11 سایت مختلف برای دانلود تصاویر با کیفیت و رایگان

11 سایت مختلف برای دانلود تصاویر با کیفیت و رایگان

  در این آموزش از AsteriXarts می خواهم به شما ۱۱ سایت مختلف رو معرفی میکنم که قادر خواهید بود تصاویر با کیقیت خیلی بالا و بصورت رایگان را دانلود کنید و براحتی در طراحی گرافیک، صفحه آرایی، طراحی رابط…

آموزش InDesign -‌ تغییر اندازه اتوماتیک فریم متن در ایندیزاین

آموزش InDesign -‌ تغییر اندازه اتوماتیک فریم متن در ایندیزاین

تغییر اندازه فریم متن در ایندیزاین چیست؟ در صفحه آرایی با ایندیزاین شما باید مطالب مختلف رو در صفحات قرار بدید و اگر بخواهید برای هر صفحه یک text frame جدید درست کنید و آن را تنظیم کنید بسیار وقت…

آموزش InDesign -‌ صفحه آرایی زیبا با متن‌های ساختگی در ایندیزاین

آموزش InDesign -‌ صفحه آرایی زیبا با متن‌های ساختگی در ایندیزاین

آموزش ویدیویی:‌ صفحه آرایی زیبا با متن‌های ساختگی در ایندیزاین در این قسمت از آموزش ایندیزاین می‌خواهم شما رو با یکی از ویژگی‌ها یا ابزار های مفید ایندیزاین به نام placeholder text آشنا کنم که با استفاده از آن شما…