Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – اولین هفته ماه – شماره 1

Dexigner News - خبرنامه هفتگی دیزاین - اولین هفته ماه - شماره 1
Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – اولین هفته ماه – شماره 1

این خبرنامه دیزاین اولین هفته ماه و شماره 1 است.

Dexigner News خبرنامه ‌ای هفتگی در حوزه دیزاین است که شامل بهترین مقالات، فیلم های آموزشی و معرفی ابزارهایی است که در حوزه دیزاین و به خصوص طراحی رابط و تجربه کاربری ( UI/UX ) یا طراحی محصول هر هفته پنج شنبه‌ها ارسال می شود.

به این خبرنامه بپیوندید تا بهترین لینک های مرتبط با دیزاین را در ایمیل خود دریافت کنید.

[newsletter-pack newsletter=”8661″ style=”default” si_style=”default” title=”” show_title=”0″ icon=”” heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” custom-css-class=”” custom-id=””][/newsletter-pack]

 

چطور به روند کاری خود در حوزه دیزاین سرعت ببخشید؟

این مقاله به این می پردازد که دیزاینر ها در چند سال گذشته نقششون اهمیت بیشتری پیدا کرده است و علاوه بر طراحی ویژوال باید رفتار کاربر رو هم بررسی کنند، مقداری کد زدن یاد بگیرن و …

با توجه به این مقدمه روش هایی برای بهبود و سرعت بخشیدن به روند کاری طراحان ارائه میده که از جمله میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  1. روش هایی برای مدیریت Task مثال: استفاده از لیست ها، اسپرینت ها و…
  2. نکاتی برای مدیریت فایل های پروژه مثل سینک کردن روی کلود و ….
  3. روش هایی برای بهبود روند دیزاین مثل مدیریت آرتبورد ها و …
  4. نکاتی برای بهبود ارتباط و کار در تیم
  5. و…

 

طراحی تجربه کاربری ( UX ) را از صفر چطور و از کجا یاد بگیریم؟ – یوتیوب

در این آموزش قصد دارم مسیری را که برای یاد گرفتن طراحی تجربه کاربر یا UX Design طی کردم را از صفر به شما توضیح دهم تا بتوانید شما نیز براحتی این حوزه از دیزاین را براحتی یاد بگیرید.
طراحی تجربه کاربر یا UX Design به این معنی است که چطور یک حس یا تجربه خوب را در هنگام کار با سرویس یا اپلیکیشن مان به کاربران منتقل کنید تا رضایت آنها را جلب کنیم.
برای طراحی تجربه کاربر مراحل مختلفی را باید طی کنید که از جمله آن می توان به نیازسنجی، پیدا کردن مشکلات کاربران در کار با اپلیکیشن، دیزاین یک راه حل برای آن مشکلات و تست راه حل های دیزاین شده با کاربران برای دیدن اینکه آیا مشکلات حل شده است یا نیاز دارد که دوباره اصلاح شود.

 

دیزاین اسپرینت برای طراح محصول ( UI/UX )

دیزاین اسپرینت که توسط گوگل معرفی شده برای حل مشکلات و تست ایده های جدید در 5 روز است. در این مقاله هم نویسنده اومده هر روز هفته رو برای یک فاز اسپرینت در نظر گرفته که بتونید سریع ایده رو بگیرید و یک پروتوتایپ یا نمونه اولیه ازش بسازید و با کاربر نهایی از اون تست بگیرید.

این باعث میشه که دیگه زمان و هزینه زیادی برای توسعه ایده ها و مشکلات صرف نشه و با همان پروتوتایپ بتونید سریع مشکلات رو حل بکنید و یا اینکه کلا ایده را کنار بگذارید.

نکته ای که در این مقاله در نظر داشته باشید اینه که ممکن هست پروژه شما خیلی بزرگ باشه و نشه در 5 روز مثلا پروتوتایپش رو داد بیرون که بخواد تست بگیرید و ادامه ماجرا. در واقع این مقاله برای پروژه های کوچک کاربرد داره و یا اینکه باید پروژه بزرگ خود را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید و هر قسمت را هفته ای در اسپرینت قرارش بدید.

 

وایرفریم کیت رایگان Wire برای ادوبی Xd
وایرفریم کیت رایگان Wire برای ادوبی Xd

وایرفریم کیت رایگان Wire برای ادوبی Xd

در فیلم های آموزشی گذشته در مورد اینکه wireframe چی هست و چطور باید اون رو بکشیم صحبت کردم و نشون دادم که چطور باید خودتان یک وایرفریم بکشید.

همچنین یک Wireframe Kit رایگان هم نیز معرفی کردم که از طریق لینک روبرو هم می توانید آموزش را ببینید و هم وایرفریم کیت را دانلود کنید. آموزش UI/UX : وایرفریم چیه و چطور آن را طراحی کنیم؟

در لینک بالا نیز شما می توانید وایرفریم Wire برای Adobe Xd را به رایگان دانلود و استفاده کنید.

 

این خبرنامه دیزاین اولین هفته ماه و شماره 1 بود.

برای عضویت در خبرنامه هفتگی دیزاین و دریافت شماره های بعدی این خبرنامه در ایمیل خود می توانید از طریق فرم زیر عضو شوید.

[newsletter-pack newsletter=”8661″ style=”default” si_style=”default” title=”” show_title=”0″ icon=”” heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” custom-css-class=”” custom-id=””][/newsletter-pack]

مطالعه شماره های قبلی خبرنامه هفتگی دیزاین:

Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – چهارمین هفته ماه – شماره 0

حسین محمودی
حسین محمودی

حسین محمودی هستم، طراح محصول و UI/UX، طراح گرافیکی، صفحه آراء.
تصمیم گرفتم مطالبی در زمینه های مختلفی که بهشون علاقه دارم رو در اینجا قرار بدم که از جمله میشه به طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX)، طراحی گرافیک و صفحه آرایی اشاره کرد.

مقاله‌ها: 242

پاسخی بگذارید