Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – سومین هفته ماه – شماره 3

Dexigner News - خبرنامه هفتگی دیزاین - سومین هفته ماه - شماره 3
Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – سومین هفته ماه – شماره 3

این خبرنامه دیزاین سومین هفته ماه و شماره 3 است.

Dexigner News خبرنامه ‌ای هفتگی در حوزه دیزاین است که شامل بهترین مقالات، فیلم های آموزشی و معرفی ابزارهایی است که در حوزه دیزاین و به خصوص طراحی رابط و تجربه کاربری ( UI/UX ) یا طراحی محصول هر هفته پنج شنبه‌ها ارسال می شود.

به این خبرنامه بپیوندید تا بهترین لینک های مرتبط با دیزاین را در ایمیل خود دریافت کنید.

[newsletter-pack newsletter=”8661″ style=”default” si_style=”default” title=”” show_title=”0″ icon=”” heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” custom-css-class=”” custom-id=””][/newsletter-pack]

 

آموزش دانلود و نصب ادوبی کریتیو کلود و Adobe Xd - Adobe Creative Cloud
آموزش دانلود و نصب ادوبی کریتیو کلود و Adobe Xd – Adobe Creative Cloud

آموزش دانلود و نصب Creative Cloud و Adobe Xd

شرکت ادوبی با تحریم ایران راه را برای نصب و فعال سازی سرویس های خود برای کاربران ایرانی کمی سخت کرده است. در این فیلم آموزشی من دو روش را برای دانلود و نصب Adobe Creative Cloud به شما آموزش می دهم که یک روش مستقیم و روش دیگر غیر مستقیم است تا شما براحتی بتوانید این سرویس را نصب کنید.

Adobe Creative Cloud در واقع پایه و اساس دیگر نرم افزار ها و سرویس های ادوبی است که بوسیله آن می توانید آن ها را نصب و فعال یا غیرفعال کنید و جزء ضروری سرویس های ادوبی محسوب می شود.

اگر شما قادر نیستید قسمت پلاگین های Adobe Xd را فعال و آن ها را نصب کنید یا اینکه پشتیبانی از زبان فارسی را به نرم افزار های ادوبی از جمله ایندیزاین اضافه کنید، راه حل مشکل شما در این فیلم آموزشی و بوسیله ادوبی کریتیو کلود است.

مواردی که در این فیلم به آن اشاره می شود:

  1. پیش نیاز برای دانلود و نصب ادوبی کریتیو کلود – Adobe Creative Cloud
  2. آموزش دو راه برای دانلود و نصب کریتیو کلود
  3. آموزش ساخت اکانت Adobe
  4. آموزش دانلود و نصب Adobe Xd با کریتیو کلود
  5. و…

 

 

چطور از Pop Up ها بدرستی استفاده کنیم؟

سازنده پاپ آپ بارها از همه مردم جهان به خاطر درست کردن این صفحات اعصاب خرد کن عذر خواهی کرد، اما آیا واقعا صفحات Pop up غیر مفید هستند؟

این صفحات زمانی که شما وارد وبسایتی می شوید به یکباره بر روی صفحه نمایش داده می شوند و پیشنهاد ویژه، دانلود کتابی رایگان و راهی برای دریافت خبرنامه ایمیل را به شما نشان می دهند و معمولا شما با ثبت ایمیل تان از مزایایی که به شما پیشنهاد می شود استفاده می کنید.

بله همانطور که در بعضی سایت ها ممکن است اعصاب شما از صفحات Pop Up خرد شود اما هنوز این صفحات نرخ تبدیل بالایی برای دارندگان وبسایت دارند.

حالا در این مقاله نویسنده نکاتی در مورد بهبود و نحوه درست استفاده از این صفحات را به شما یادآوری می کند تا بتوانید بدون اذیت کردن کاربر، نرخ تبدیل بالایی را بدست آورید.

 

 

5 روش مختلف برای بهبود هدرهای چسبنده

در این مقاله از NNGroup به شما روش های مختلفی برای بهبود کارکد هدر های چسبان در وبسایت ها را ارائه می دهد. اگر شما در همین صفحه ی سایت من که هستید به سمت بالا اسکرول کنید متوجه می شوید که منوی اصلی سایت به بالای صفحه می چسبد.

از جمله مواردی که در این مقاله به آن اشاره می کند مربوط به تعداد آیتم ها داخل هدر، رنگ پس زمینه هدر و مواردی همچون دیده شدن هدر در زمان لازم نه بصورت همیشگی (مثل وبسایت من) اشاره کرد.

 

چطور آیکان های بهتری طراحی کنیم؟

در این مقاله 7 نکته خیلی مهم در مورد طراحی آیکان را با تصاویر به شما نشان می دهد. از جمله مواردی که شما باید در طراحی آیکان رعایت کنید می توان به 1- استفاده از گرید 2- پیوستگی بین آیکان ها 3- تمیز و شارپ بودن 4- فاصله برابر بین عناصر مختلف آیکان و…

همچنین در این مقاله یک سری ابزار برای کمک به طراحی آیکان نیز معرفی می شود.

اگر شما به مدیریت آیکان های SVG و یا به پک های رایگان آیکان برای طراحی نیاز دارید می توانید به آموزش من در وبلاگ از طریق این لینک مراجعه کنید.

 

این خبرنامه دیزاین سومین هفته ماه و شماره 3 بود.

برای عضویت در خبرنامه هفتگی دیزاین و دریافت شماره های بعدی این خبرنامه در ایمیل خود می توانید از طریق فرم زیر عضو شوید.

[newsletter-pack newsletter=”8661″ style=”default” si_style=”default” title=”” show_title=”0″ icon=”” heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” custom-css-class=”” custom-id=””][/newsletter-pack]

مطالعه شماره های قبلی خبرنامه هفتگی دیزاین:

Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – دومین هفته ماه – شماره 2

خبرنامه هفتگی دیزاین – اولین هفته ماه – شماره 1

Dexigner News – خبرنامه هفتگی دیزاین – چهارمین هفته ماه – شماره 0

 

حسین محمودی
حسین محمودی

حسین محمودی هستم، طراح محصول و UI/UX، طراح گرافیکی، صفحه آراء.
تصمیم گرفتم مطالبی در زمینه های مختلفی که بهشون علاقه دارم رو در اینجا قرار بدم که از جمله میشه به طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX)، طراحی گرافیک و صفحه آرایی اشاره کرد.

مقاله‌ها: 241

پاسخی بگذارید